CZYSZCZENIE WYKŁADZIN. Zasada spryskiwania z odsysaniem - krótki opis czyszczenia gruntownego:

 

Po dokładnym odkurzeniu odkurzaczem szczotkowym - roztwór wody i środka czyszczącego jest nanoszony na powierzchnię i odessany w tym samym przejściu roboczym. Wstępne spryskanie specjalnym preparatem (prespay) zwiększa skuteczność prania. Niekiedy należy przed upraniem wyszorować wykładzinę maszyną szorującą. Brud zostaje rozpuszczony i natychmiast odessany do osobnego zbiornika. Proces ten zapewnia dokładne usunięcie tłuszczu, brudu i nieprzyjemnych zapachów.

Także dla alergików-impregnacja przeciwko roztoczom:

Specjalny środek impregnujący w 99 % usuwa z powierzchni tekstylnych roztocza kurzu domowego oraz ich , wywołujące alergię, wydzieliny, aż na 9 miesięcy!

Urządzenia którymi pracujemy - dostosowane są do czyszczenia małych, średnich i dużych powierzchni dywanów, wykładzin, mebli tapicerowanych oraz do ciągłego, profesjonalnego zastosowania. To idealne rozwiązanie dla sprzątania gruntownego w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

 

Obszar działania naszego serwisu: Gliwice, cały Śląsk, Kraków, Wrocław, Opole, Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka, Nysa, Głuchołazy, Świdnica, Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie, Polanica Zdrój i okolice. Teren całego kraju i teren Niemiec.

Wiecej informacji na temat prania i czyszczenia wykładzin, dywanów oraz czyszczenia i zabezpieczania posadzek znajdą Państwo w pozostałych artykułach i na dodatkowych stronach serwisu:

www.HigienaPosadzek.pl

www.Czyszczenie-Renowacja.pl

lub pod nr tel. 609 465 702

Jak często prać wykładzinę?

Utrzymanie nienagannej czystości wykładziny wymaga systematycznego wykonywania następujących czynności:

                  

1.     Codziennego, dokładnego odkurzania na sucho

2.     Bieżącego usuwania plam – najszybciej jak się da

3.     Czyszczenia pielęgnacyjnego – przynajmniej w ciągach komunikacyjnych (najlepiej kilka razy w roku)

4.     Czyszczenia i prania gruntownego – zazwyczaj raz w roku

 

 

Więc mamy tu do czynienia z prostą zasadą: "Wykładziny dywanowe trzeba czyścić zanim się zabrudzą". Wtedy mamy gwarancje zawsze świeżego i zadbanego wyglądu, a użytkowanie wydłuża się o wiele, wiele lat. Koszty związane z utrzymaniem czystości zawsze są nieporównanie mniejsze niż te związane z jej wymianą.

 

Warto też wspomnieć, że korzystnie jest inwestować w zabezpieczenie wejść do obiektów systemami wycieraczek oraz mat wejściowych i zabezpieczających powierzchnię wykładziny pod fotelami z kółkami obrotowymi.

Kontakt z SERWISEM CZYSZCZENIA: Tel. 609 465 702

Czyszczenie ekstrakcyjne- metoda dogłębnego prania dywanów i wykładzin.


Ta metoda bywa nazywana również czyszczeniem natryskowo-ssącym. W odróżnieniu od innych metod (Np. szamponowania) przy ekstrakcji stosuje się środki niskopieniące, które nie pozostawiają na wykładzinie osadu. Dzięki temu wykładzina nie ulega szybszemu zabrudzeniu po jej upraniu. Powstanie na wykładzinie osadu spowoduje bowiem szybkie jej ponowne zabrudzenie. Stąd bierze się przekonanie wielu klientów, że wykładzina była czysta do chwili pierwszego czyszczenia.

Czyszczenie ekstrakcyjne składa się z dwóch, lub trzech faz (po wstępnym gruntownym odkurzaniu, szczotkowaniu i odlamianiu): 

1.     Rozpuszczenia brudu wstępnym spryskaniem (prespray) – czyszczenie wstępne i ewentualne szorowanie maszynowe

2.     Pranie zasadnicze polegające na płukaniu wykładziny wodą ze specjalnym środkiem za pomocą maszyny natryskowo – ssącej.

3.     Dodatkowe odplamianie

Przed praniem ekstrakcyjnym wykładzina jest dokładnie wytrzepana odkurzaczem ze specjalną szybkoobrotową szczotką.

W odróżnieniu od innych metod po czyszczeniu ekstrakcyjnym ewentualny osad chemii na wykładzinie jest minimalny, a wilgotność wykładziny powinna być znacznie mniejsza.

 

 

Zalety ekstrakcji

1.     Bardzo duża skuteczność prania nawet mocno zabrudzonych wykładzin

2.     Brak osadu po środkach chemicznych

3.     Brak konieczności odkurzania na sucho po czyszczeniu

 

4.     Umiarkowany czas schnięcia oraz brak ryzyka osłabienia struktury wykładziny

KONTAKT Z SERWISEM CZYSZCZENIA: Tel. 609 465 702

Mechaniczne podciśnieniowe pranie i czyszczenie wykładzin dywanowych – ogólny opis technologii:

„Wykładzina dywanowa jest jedynym produktem tekstylnym, po którym się chodzi, a jednocześnie paradoksalnie chcemy wierzyć, że wystarczy wyczyścić ją raz na kilka lat”.
„ W porównaniu z posadzkami twardymi wykładziny dywanowe traktowane są w Polsce troszkę po macoszemu. Przeważnie utrzymanie czystości wykładzin sprowadza się do mniej lub bardziej regularnego odkurzania, okazjonalnego usuwania bardziej widocznych plam i po dwóch lub trzech latach próby nadrobienia zaległości poprzez pranie na mokro”. (Cytat z pisma branżowego- „Forum Czystości”)Powyższa opinia niestety często bywa prawdziwa. Dbałość o wykładziny tekstylne często pozostawia wiele do życzenia- niestety ze szkodą dla wizerunku, ale  też kieszeni właścicieli mieszkań i obiektów użyteczności publicznej. Mówimy tak, ponieważ każda wykładzina dywanowa, a nawet PCW wymaga regularnego i dogłębnego doczyszczania i odpowiedniego zabezpieczenia (np. impregnatem, lub w wypadku wykładzin PCW powłokami polimerowymi) Korzyścią jest oszczędność, zarówno ta związana z bieżącym utrzymaniem czystości, jak i też ta wynikajaca ze znacznie przedłużonej żywotności wykładzin.

Sprawdzone technologie czyszczenia profesjonalnego pomagają stawić czoła wyzwaniu należytego traktowania i utrzymania wysokiej estetyki wykładzin, dywanów oraz tapicerek.

Sam mechanizm czyszczenia jest stosunkowo prosty i przypomina pranie materiałów tekstylnych. Rzecz polega na rozpuszczeniu brudu zgromadzonego na powierzchni włókien i wypłukaniu go czystą wodą. W przypadku prania pościeli czy bielizny sprawa jest prosta- wystarczy wrzucić ją do pralki i nastawić odpowiedni program. Wykładziny ze względu na swoje rozmiary, sposób mocowania do podłogi oraz wrażliwość na nadmiar wilgoci wymagają stosowania nieco innych metod.

 Wypróbowano już wiele możliwości, aby osiągnąć najlepsze efekty przy jak najmniejszym narażaniu wykładziny na uszkodzenie. Oczywiście największą skuteczność uzyskamy, stosując mocną chemię, dużo wody, wysoką temperaturę i silnie działając mechanicznie. Jeżeli jednak postawimy wyłącznie na skuteczność w usuwaniu zabrudzeń, może się okazać że następnych plam po prostu nie mamy już z czego usuwać. Stąd potrzebne jest dobre rozeznanie i wybór optymalnej metody.

Dzięki znajomości rodzaju włókna i konstrukcji wykładziny będzie nam łatwiej znaleźć rozsądny kompromis. Metoda ekstrakcyjna pozwala elastycznie podejść do każdego rodzaju czyszczonej powierzchni. Zalicza się ona do czyszczenia dogłębnego, które pozwala osiągnąć najlepsze wyniki, nie narażając wykładziny na zniszczenie.

Zobacz też art. cennik i pranie ekstrakcyjne menu głównym;

Więcej informacji w pozostałych artykułach i na  dodatkowych stronach serwisu czyszczenia:

www.HigienaPosadzek.pl

www.Czyszczenie-Renowacja.pl

lub po nr tel. 609 465 702