renowacja wykładzin PCV i linoleum

 

 

Renowacja wykładzin PCV i Linoleum

Renowację wykładzin PCV przeprowadza się w celu przywrócenia jej pierwotnego wyglądu oraz zabezpieczenia przed dalszym zużyciem, które następuje poprzez proces ścierania powierzchni. Przeprowadza się ją w kilku etapach i z użyciem profesjonalnej chemii i maszyn.

I etap  gruntowne doczyszczanie maszynowe powierzchni:

Aby wykładzinę należycie i dokładnie wyczyścić trzeba rozpuścić i usunąć wszelkie zabrudzenia, zarówno te powierzchniowe jak i te, których nie da się usunąć poprzez zwykłe mycie mopem. Najtrudniejszy do usunięcia jest brud, który dostał się w głąb‘porów’ wykładziny z tworzywa sztucznego. W tym celu używa się specjalnych padów i szorowarek. Niezbędny jest też chemiczny striper – odpowiednio dobrany do rodzaju tworzywa i skuteczny w rozpuszczaniu starych i utrwalonych zabrudzeń. Po przeprowadzeniu procesu doczyszczania trzeba posadzkę dobrze ‘przepłukać’, co czyni ją gotową na kolejny etap –zabezpieczanie dyspersjami polimerowymi. Zanim jednak będzie można zabezpieczyć podłogę potrzebny jest czas na dokładne jej wyschnięcie;

II etap  nakładanie powłok  polimerowych (w przypadku wykładzin Linoleum przed tym procesem         przeprowadza się neutralizację podłoża oraz impregnację):

Kiedy posadzka jest dobrze i dogłębnie wyczyszczona, zneutralizowana i wysuszona można przejść do głównego procesu renowacji. Nie bez znaczenia jest tutaj jakość dyspersji polimerowej. W miejscach mocno obciążonych przez duże natężenie ruchu niezbędne jest zastosowanie powłoki polimerowej specjalnie przeznaczonej do danej powierzchni i tylko z najwyższej półki (chodzi o wysoką zawartość cząstek stałych a nie wosków). W celu uzyskania pełnego efektu wizualnego jak i właściwego zabezpieczenia powierzchni nanosi się 3 warstwy powłok polimerowych z około godzinnymi przerwami na wyschnięcie po każdej z nich.

Dokładne zastosowanie wszystkich wymogów i procesów przeprowadzanej renowacji posadzki wykonanej z PCV ma ogromne znaczenie. Proces ten może sprawić że wygląd podłogi będzie wzbudzał podziw a trwałość i odporność na zużycie przyczyni się do jej długiego użytkowania bez szkody dla wizerunku obiektu.W przypadku dużego zużycia i zniszczenia wykładzin przeprowadza się renowację przez położenie nowej powłoki poliuretanowej.  

Informacje na ten temat pod nr serwisu: +48 609 465 702 

Więcej informacji na naszych pozostałych stronach:

www.HigienaPosadzek.pl

www.Czyszczenie-Renowacja.pl

czyszczenie gliwice, czyszczenie opole, czyszczenie kraków, czyszczenie wrocław, czyszczenie kłodzko